Strefa urody – masaże pielęgnacyjne, ujędrniające, antycellulitowe, wyszczuplające, drenaż limfatyczny

STREFA URODY

Masaże pielęgnacyjne to połączenie technik masażu z zabiegami pielęgnacyjnymi skóry i ciała, mające na celu zarówno relaks, jak i poprawę kondycji cery i skóry, modelowanie sylwetki, rozbijanie tkanki tłuszczowej, ujędrnienie, usuwanie toksyn, itp. W klasycznych masażach pielęgnacyjnych działanie pielęgnacyjne zawdzięczamy przede wszystkim zastosowanym kosmetykom, zaś masaż ma za zadanie ułatwić ich wnikanie do wewnątrz skóry i tkanek podskórnych dzięki rozgrzaniu ciała, poprawie ukrwienia i odżywienia tkanek oraz zabiegom mechanicznym i wcieraniu kosmetyków w skórę. Współczesne techniki masażu pozwalają jednak nie tylko na aplikację kosmetyków, ale również na zastosowanie aktywnych metod wspomagających walkę z cellulitem, ujędrnienie skóry i tkanek podskórnych, poprawę przepływu limfy, czy wreszcie wspomaganie rozbijania i redukcji tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji ujędrnienie i modelowania sylwetki.

Masaż pielęgnacyjny dekoltu @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakW gabinecie masażu Body-Med możecie Państwo skorzystać zarówno z klasycznych, jak i bardziej zaawansowanych masaży pielęgnacyjnych. Spośród masaży klasycznych polecam masaże pielęgnacyjne wybranych części ciała, przede wszystkim twarzy, szyi, dekoltu, ramion, stóp i dłoni, jak również całego ciała, z zastosowaniem wybranych kosmetyków wpływających korzystnie na odżywienie i kondycję skóry. Na życzenie Klientek i Klientów przed masażem możliwe jest wykonanie delikatnego peelingu skóry za pomocą soli morskiej, peelingu cukrowego lub dedykowanych do tego celu kosmetyków.

W przypadku tych masaży zalecane jest skorzystanie z serii od kilku do kilkunastu zabiegów wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu. Masaże te wykonuję manualnie lub za pomocą urządzenia do masażu mechanicznego Fleximatic G5. Bardzo polecam skorzystanie z tego unikalnego, nowoczesnego urządzenia, gdyż jego zastosowanie przynosi rewelacyjne efekty. Na kolejnej stronie "Masaż mechaniczny" możecie Państwo przeczytać szczegółowe informacje na temat zalet masażu wibracyjnego, w tym miejscu wspomnę tylko, że precyzyjna kontrola i szeroki zakres regulacji częstotliwości wibracji w połączeniu z odpowiednią aplikacją bodźca umożliwiają prowadzenie zabiegów relaksacji i drenażu, głębokiego masażu mięśni, masażu delikatnego oraz do pracy nad punktami spustowymi w sposób bezpieczny dla pacjenta i z natężeniem od delikatnego do intensywnego w zależności od potrzeb. Ponadto wibracje mechaniczne pozwalają na długotrwałą aplikację na ciele pacjenta z zachowaniem tych samych parametrów w dłuższym przedziale czasu.


Masaż ujędrniający

Masaż mechaniczny Fleximatic G5 @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał Wójciak

Masaż ujędrniający łączy w sobie techniki mające na celu wspomaganie rozbijania i usuwania tkanki tłuszczowej, drenażu limfatycznego, poprawę ukrwienia i odżywienia skóry, a w rezultacie poprawę odpowiedniego stanu jej napięcia, wygładzenia i zachowanie młodego, zdrowego wyglądu. Masaż ujędrniający może być stosowany w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, ramion, brzucha, pośladków i ud. W zależności od miejsca wykonywania, kondycji skóry i celu, jaki zamierzamy osiągnąć z pacjentką lub pacjentem, masaż ujędrniający wykonuję manualnie, za pomocą bańki chińskiej lub urządzenia do masażu mechanicznego Fleximatic G5.


Masaż antycellulitowy

Masaż bańką chińską @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakCellulit jest przypadłością typowo kobiecą, powodującą u Pań wiele frustracji. Charakterystyczna “pomarańczowa skórka” pojawia się najczęściej w okolicach ud, pośladków i brzucha, rzadziej karku i przedramion. Nierówna i gąbczasta skóra to skutek zmian w budowie tkanki łącznej i zaburzeń mikrokrążenia. Narastający obrzęk zaburza funkcje sąsiadujących tkanek, powodując powstawanie zwłóknień. Przyczyną kłopotów jest często brak ruchu, złe odżywianie, a także zmiany hormonalne. Optymalnym zabiegiem antycellulitowym jest masaż stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Zmniejsza on zastoje limfatyczne oraz wysięki, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia natlenienie i odżywianie komórkowe. W efekcie regeneruje i uelastycznia tkankę łączną, zwiększa napięcie skóry. Staje się ona gładsza, bardziej jędrna i sprężysta. Promieniuje świeżością i witalnością. Podobnie jak w masażu ujędrniającym, masaż antycellulitowy wykonuję manualnie, za pomocą bańki chińskiej lub urządzenia do masażu mechanicznego Fleximatic G5.


Drenaż limfatyczny

Masaż wibracyjny Fleximatic G5 @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakDrenaż limfatyczny ma za zadanie usprawnienie krążenia limfy, a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również eliminacji obrzęków zastoinowych, wysięków, skraca czas wchłaniania siniaków i krwiaków. Masaż limfatyczny działa oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany jest również po przebytych chorobach, po terapii sterydowej czy jako zabieg wspomagający odchudzanie.

Dzięki pobudzeniu odpowiednich punktów na ciele następuje poprawa odżywienia i funkcjonowania komórek oraz regulacji krążenia krwi, limfy i działania organów wewnętrznych. Poddawana masażowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w częściach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Masaż taki zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

Nie masuje się węzłów chłonnych, a jedynie ich okolice, wykonując ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające. W trakcie zabiegu masażysta wykonuje masaż grzbietu, klatki piersiowej, brzucha, kończyn dolnych i górnych, karku i głowy oraz twarzy. Drenaż każdej części ciała rozpoczyna się głaskaniem, a kończy wyciskaniem (wyjątek stanowi szyja i twarz) - zawsze wzdłuż naczyń limfatycznych albo w kierunku najbliższych węzłów chłonnych.

Masaż limfatyczny wykonuję manualnie lub za pomocą urządzenia do masażu mechanicznego Fleximatic G5.


Masaż wyszczuplający

Masaż bańką chińską @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakMasaż ten dedykowany jest szczególnie dla likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Masaż wyszczuplający polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie i pozbycie się nadmiaru tłuszczu, ma za zadanie rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. W tego rodzaju masażach możliwe jest zastosowanie kremów zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.

Zabiegi wyszczuplające obejmują kompleksowe techniki masażu i pielęgnacji ciała, mające na celu ujędrnienie ciała i skóry, modelowanie sylwetki, drenaż limfy i poprawę napięcia zwiotczałych mięśni. Masaż wyszczuplający może być stosowany miejscowo, jeśli tkanka tłuszczowa zaczyna się odkładać w niepożądanych miejscach lub na większych partiach ciała w przypadku modelowania całej sylwetki. W zależności od miejsca wykonywania i stawianych celów, masaż wyszczuplający wykonuję manualnie, za pomocą bańki chińskiej lub urządzenia do masażu mechanicznego Fleximatic G5.