Masaże lecznicze, klasyczne, sportowe, relaksacyjne, odchudzające, antycellulitowe

Masaże

Historia masażu wywodzi się ze starożytności, jego początki mają źródło w obrzędach religijnych i medycynie. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, stanowił naturalną metodę leczniczą. W starożytnej Grecji masowano sportowców przed zawodami, aby natłuścić ich ciała oliwką. W kolejnych wiekach techniki masażu były rozwijane wraz z postępem medycyny i wiedzy o ciele ludzkim, od XVI wieku masaż został uznany za oficjalną metodę leczenie.

Współcześnie rozróżniamy wiele form i technik masażu, mających na celu poprawę stanu zdrowia pacjenta, eliminację dolegliwości bólowych, polepszenie ukrwienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych. Stąd wywodzą się dalsze zastosowania masażu, od wspomagania fizjologii sportowej do zabiegów pielęgnacyjnych skóry i ciała, modelowania sylwetki i wreszcie do masaży relaksacyjnych, służących ukojeniu psychiki.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z opisem wszystkich masaży wykonywanych przeze mnie w gabinecie Body-Med. Dla Państwa wygody zabiegi pogrupowane są w kategorie związane ze wskazaniami i celami ich stosowania: