Masaż mechaniczny Fleximatic G5 – jedyny w Katowicach

Masaż mechaniczny Fleximatic G5

Gabinet masażu Body-Med jest jedynym gabinetem w Katowicach i okolicy, posiadającym w swojej ofercie profesjonalny aparat Fleximatic G5 do mechanicznego masażu ciała za pomocą wibracji, wyposażony w aplikatory do relaksacji i drenażu, głębokiego masażu mięśni, masażu delikatnego oraz do pracy nad punktami spustowymi. Częstotliwości generowane przez infradźwięki wspomagają działania przeciwbólowe, stymulują odżywianie komórek mięśniowych, relaksują i działają przeciwzakrzepowo, a także pomagają rozbijać tkankę tłuszczową. Zastosowanie wibracji generowanej przez urządzenie pozwala na precyzyjne dostrojenie do potrzeb pacjenta częstotliwości, amplitudy, siły, czasu kontaktu oraz wywieranego nacisku. Wibracje mechaniczne pozwalają na długotrwałą aplikację na ciele pacjenta z zachowaniem tych samych parametrów. Urządzenia serii G5 wykorzystują opatentowane przez producenta tzw. ukierunkowane uderzenia (Directional Stroking), ruch będący kombinacją dwóch składowych sił (pionowej i poziomej), oddziałujący na powierzchnię ciała.
Masaż wibracyjny Fleximatic G5 @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał Wójciak

Masaż wibracyjny z zastosowaniem urządzenia Fleximatic G5 znajduje zastosowanie w trzech obszarach terapeutycznych:

  • fizjologia skóry i tkanek podskórnych – oddziaływanie na powierzchni skóry oraz w tkankach miękkich leżących poniżej, zwiększenie metabolizmu komórkowego oraz natlenienia tkanek, zwiększenie przepuszczalności komórkowej, stymulacja komórkowa i regeneracja tkankowa, działanie przeciwbólowe, redukcja cellulitu, ujędrnienie i wygładzenie skóry,
  • system naczyniowy i limfatyczny – stymulacja krążenia krwi i przepływu limfy, poprawa napięcia naczyń tętniczych,
  • mięśnie - regulacja prawidłowości ukrwienia, stymulacja oraz masaż mięśni z utrzymaniem właściwego napięcia mięśniowego, zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego, regeneracja mięśni, usuwanie toksyn, działanie naczynioruchowe, powierzchniowy i głęboki masaż mięśni.

Chociaż podczas masażu mechanicznego pacjent pozbawiony jest części bodźców relaksacyjnych związanych z bezpośrednim dotykiem rąk masażysty, jego zastosowanie ma szereg dodatkowych zalet, szczególnie w zastosowaniach leczniczych i pielęgnacyjnych. Urządzenie Fleximatic G5 wyposażone jest w kilkadziesiąt różnorodnych programów terapeutycznych, dostosowanych do potrzeb pacjentów. Przede wszystkim, aparat pozwala na dokładną regulację siły i częstotliwości wibracji, a tym samym energii dostarczanej do masowanych tkanek, jak również precyzyjne dotarcie do tkanek powierzchniowych, płytkich i głębokich w zależności od zastosowania i celu zabiegu. Ponadto, wykorzystanie aparatu do masażu mechanicznego umożliwia utrzymanie stałych parametrów wibracji i dłuższe miejscowe zastosowanie bodźca, niż ma to miejsce w przypadku masażu manualnego. Co więcej, dzięki możliwości zapisania parametrów pracy lub skorzystania z programów tematycznych, bodźce mechaniczne stosowane są w ten sam precyzyjny sposób, dostosowany do potrzeb pacjenta podczas kolejnych zabiegów w serii. Umożliwia to prowadzenie skoordynowanego leczenia lub zabiegów pielęgnacyjnych w dłuższym okresie czasu, co wzmacnia ich efekty.

Masaż mechaniczny Fleximatic G5 @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakWszystko to powoduje, że urządzenie do masażu mechanicznego Fleximatic G5 znajduje idealne zastosowanie w masażach leczniczych, sportowych i pielęgnacyjnych. Możliwość dostosowania parametrów pracy urządzenia, a dzięki temu wszechstronność jego zastosowań pozwala na wykorzystanie urządzenia w następujących zabiegach:

  • leczenie lub wspomaganie leczenia różnorodnych dolegliwości bólowych, obrzęków, urazów
  • wsparcie treningów kondycyjnych mięśni, aktywności sportowej, przygotowanie do zawodów lub regeneracja w trakcie lub po intensywnym wysiłku fizycznym
  • drenaż limfatyczny
  • masaż tkanek głębokich
  • leczenie cellulitu
  • zabiegi upiększające, ujędrniające skórę, tkankę podskórną i mięśnie
  • zabiegi odchudzające i modelujące sylwetkę.

Gorąco zachęcam Państwa do skorzystania z możliwości i efektów masażu wibracyjnego, oferowanego w gabinecie masażu Body-Med z zastosowaniem aparatu do masażu mechanicznego Fleximatic G5.

Uwaga: opis urządzenia oparty jest na materiałach producenta i dystrybutorów