Dyplomowany masażysta i nowoczesny gabinet masażu – sprzęt i wyposażenie, ultradźwięki, elektroterapia, biostymulacja laserowa

Gabinet masażu Body-Med

Po przybyciu do naszego gabinetu przyjmiemy Państwa w ciepłej, jasnej recepcji. Tu krótko omówimy interesujące Państwa masaże lub zabiegi, jeśli jest to pierwsza wizyta. Serdecznie Państwa przywitamy, jeżeli są to kolejne już odwiedziny. Na wszystkich gości czeka drobny poczęstunek oraz chłodne lub ciepłe napoje. Jeżeli przyjedziecie Państwo do nas samochodem, w pobliżu znajdują się dogodne miejsca parkingowe do Państwa dyspozycji.

Z recepcji przejdziemy do właściwego gabinetu, w którym odbywają się wszystkie masaże. Tu znajduje się profesjonalny stół i krzesło do masażu, wszystkie niezbędne urządzenia do prowadzenia zabiegów, ciepłe ręczniki oraz zestaw olejków, kosmetyków i akcesoriów do masażu. Gabinet wyposażony jest w dyskretny i komfortowy prysznic, z którego można skorzystać przed i po masażu, a także klimatyzację.

W drugim gabinecie swoją działalność prowadzi Studio kosmetyczne HybrydLove. Tu kosmetolog Katarzyna Stachelek zajmie się Państwa dłońmi i stopami lub wykona profesjonalną stylizację brwi, rzęs i wizaż. Na życzenie naszych Klientek i Klientów możliwe jest dogodne połączenie masażu i zabiegów kosmetycznych jeden po drugim. Zapraszamy także do odwiedzenia nas we dwoje, w parze przyjaciół lub znajomych i równoczesnego oddania się w nasze profesjonalne dłonie.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć naszego gabinetu, więcej zdjęć znajdziecie Państwo w Galerii.


Przegląd masaży i zabiegów

Moje doświadczenie zawodowe masażysty oraz wyposażenie gabinetu Body-Med umożliwia wykonywanie następujących masaży i zabiegów:

Więcej informacji oraz opisy poszczególnych masaży i zabiegów znajdziecie Państwo na dalszych stronach naszej witryny w zakładce Masaże.


Wyposażenie

Stoły i krzesło do masażu

Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakMasaże w gabinecie Body-Med prowadzę na profesjonalnym stole do masażu firmy HABYS. Wyposażony w odpowiednią tapicerkę i sterowanie elektryczne stół zapewnia komfort zarówno pacjentowi, jak i masażyście, pozwalając na wygodną pozycję i swobodny dostęp do masowanych części ciała. Alternatywą dla stołu jest specjalistyczne krzesło do masażu, przeznaczone do masażu głowy, karku, barków i pleców. Krzesło pozwala na wielopłaszczyznową regulację podgłówka i półki pod ramiona, a także szeroką regulację wysokości siedziska i kąta jego pochylenia. Możliwość dopasowania krzesła do postawy każdego pacjenta ułatwia dostęp do odpowiednich partii mięśni, zwiększając skuteczność zabiegu i komfort pacjenta.

Dysponuję także mobilnym, składanym stołem do masażu, umożliwiającym wykonywanie masaży z dojazdem w domu Klientów.


Urządzenie do masażu mechanicznego Fleximatic G5

Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakFleximatic G5 to profesjonalny aparat do mechanicznego masażu ciała za pomocą wibracji, wyposażony w aplikatory do relaksacji i drenażu, głębokiego masażu mięśni, masażu delikatnego oraz do pracy nad punktami spustowymi. Częstotliwości generowane przez infradźwięki wspomagają działania przeciwbólowe, stymulują odżywianie komórek mięśniowych, relaksują i działają przeciwzakrzepowo, a także pomagają rozbijać tkankę tłuszczową. Zastosowanie wibracji generowanej przez urządzenie pozwala na precyzyjne dostrojenie do potrzeb pacjenta częstotliwości, amplitudy, siły, czasu kontaktu oraz wywieranego nacisku. Wibracje mechaniczne pozwalają na długotrwałą aplikację na ciele pacjenta z zachowaniem tych samych parametrów. Urządzenia serii G5 ® wykorzystują opatentowane przez producenta tzw. ukierunkowane uderzenia (Directional Stroking), ruch będący kombinacją dwóch składowych sił (pionowej i poziomej), oddziałujący na powierzchnię ciała.


Urządzenie do terapii ultradźwiękami

Ultradźwięki i elektroterapia Etius @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakNa wyposażeniu naszego gabinetu znajduje się dwukanałowy aparat do elektroterapii i terapii ultradźwiękami Etius U firmy Astar. Zabiegi ultradźwiękami znajdują bardzo szerokie zastosowanie, głównie w dolegliwościach bólowych, w leczeniu stanów urazowych, skurczy mięśniowych i w chorobach skóry. Ultradźwięki stymulują korzystne procesy samonaprawcze skóry i głębszych tkanek, poprawiają mikrokrążenie, zwiększają dotlenienie komórek, uśmierzają ból, przyspieszają gojenie się ran i oczyszczają skórę ze zbędnych produktów organicznych. Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków stosowane są również w kosmetyce skóry oraz w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową.

 


Urządzenie do biostymulacji laserowej

Biostymulacja laserowa Polaris 2 @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakAparat do laseroterapii Polaris 2 produkcji firmy Astar posiada wbudowaną bazę gotowych procedur terapeutycznych. Aparat posiada wszystkie atesty oraz certyfikaty medyczne, niezbędne do codziennego użytkowania. Biostymulacja laserowa to proces przyspieszania lub usprawniania reakcji fizjologicznych, wywołany naświetlaniem tkanek przez promień laserowy. Promieniowanie lasera wywołuje fizjologiczne reakcje układu naczyniowego skóry, co poprawia jej ukrwienie i pobudza procesy metaboliczne, wpływając na zmniejszenie dolegliwości bólowych np. stawów oraz poprawę odżywienia skóry i tkanek podskórnych. Współczesne badania na temat biostymulacji laserowej wskazują, że wpływa ona pozytywnie na poziomie komórkowym na czynniki takie jak wzrost poziomu ATP, stymulację syntezy białek (w tym kolagenu), zmiany w strukturze i funkcjach błon biologicznych, zwiększenie aktywności pewnych enzymów i prostaglandyn, modulację procesów immunologicznych oraz zwiększoną ruchomość i reproduktywność komórek. Przeciwbólowe, przeciwzapalne i regeneracyjne działanie laserów niskoenergetycznych jest bardzo skuteczne w leczeniu pacjentów z tzw. bólami korzeniowymi w odcinku szyjnym kręgosłupa. Biostymulacja laserowa znajduje wiele zastosowań dermatologicznych, w tym w leczeniu cellulitu, blizn, rozstępów, a także przy zwiotczeniu i niedotlenieniu skóry.


Urządzenie do elektroterapii

Ultradźwięki i elektroterapia Etius @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakDo elektroterapii w naszym gabinecie wykorzystujemy się dwukanałowy aparat do elektroterapii i terapii ultradźwiękami Etius U firmy Astar. Elektroterapia wykorzystuje przepływ prądu jako bodziec leczniczy. Jej celem jest poprawa ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśni, przyspieszenie wchłaniania obrzęków i wysięków śródstawowych, a w konsekwencji złagodzenie bólu. W leczeniu objawów schorzeń, m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą prądów leczniczych, wykorzystuje się do zabiegów prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

 


W gabinecie Body-Med możemy zastosować:

  • prądy TENS: przezskórną, nieinwazyjną elektryczną stymulację nerwów działającą przeciwbólowo w bólach ostrych i przewlekłych, wskazaniem do ich zastosowania jest uśmierzenie bólów mięśniowych, pourazowych, nerwobóli, zaburzenia zrostu kostnego, stymulacja mięśni szkieletowych, zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów oraz bóle stawów w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zapalenia okołostawowe czy ból pooperacyjny
  • elektrostymulację, polegającą na pobudzaniu mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego, zabieg ten wywołuje kontrolowany skurcz mięśnia z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz w prawidłowych warunkach i znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, gdy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone
  • prądy Kotza, stosowane zarówno w rehabilitacji, jak i w odnowie biologicznej i sporcie jako metoda wspomagania treningu siłowego lub wytrzymałościowego mięśni, wskazaniem do ich stosowania są m.in. zaniki mięśniowe z unieruchomienia, trening i stymulacja mięśni, stymulacja zrostu kostnego, objawy bólowe, wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej.

Lampa sollux

Lampa sollux Lumina @ Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakNa wyposażeniu naszego gabinetu znajduje się lampa sollux marki Lumina, wyprodukowana przez firmę Astar. Jest to lampa przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych, emitująca światło widzialne i podczerwień. Lampę ustawia się w odległości 20-30 cm od miejsca nagrzewania przy naświetleniach miejscowych i w odległości ponad 100 cm przy naświetleniach ogólnych. Czas naświetlania zależy od mocy żarówki i rodzaju schorzenia, a intensywność działania m.in. od odległości lampy od skóry i czasu ekspozycji. Lampa z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, ponadto stosuje się ją w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu. Światło czerwone zaś łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.

Uwaga: wszystkie opisy i zdjęcia urządzeń pochodzą z materiałów ich wytwórców lub dystrybutorów.


Kosmetyki do masażu

Gabinet masażu Body-Med Katowice Michał WójciakW gabinecie Body-Med wykorzystuję wyłącznie najwyższej jakości kosmetyki renomowanych firm Organique i L’Orient. Są to profesjonalne kosmetyki dedykowane specjalnie do masaży. Również na ich bazie przygotowuję własne, autorskie kompozycje olejków do masaży o zapachu wanilii, lawendy, cytrusów, cynamonu i nie tylko. Na życzenie klientów przed masażem możliwe jest wykonanie peelingu cukrowego skóry kosmetykami firmy Organique.

Wszystkie kosmetyki stosowane w naszym gabinecie są bezpieczne i sprawdzone, mają właściwości hipoalergiczne i odżywcze, działają kojąco na skórę, przynosząc widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Przed masażem wszystkie olejki podgrzewane są w profesjonalnym podgrzewaczu przystosowanym do tego celu.

 


Wykształcenie i certyfikaty szkoleń

Jestem absolwentem 2-letniej szkoły medycznej z tytułem i uprawnieniami zawodowymi technika masażysty. Moje doświadczenie zawodowe sięga już siedmiu lat, w jego trakcie ukończyłem szereg kursów i szkoleń umożliwiających mi stałe podnoszenie i uzyskiwanie nowych kwalifikacji. Oprócz pracy w gabinecie Body-Med, jestem także zatrudniony jako masażysta w Ośrodku Medycznym Tommed w Katowicach, gdzie kilka razy w tygodniu wykonuję masaże lecznicze w centrum rehabilitacji i fizjoterapii.

W najbliższym czasie planuję odbycie kolejnych szkoleń i dodatkowe zróżnicowanie oferty zawodowej, dostosowanej do potrzeb klientów mojego gabinetu. Zachęcam więc Państwa do częstego odwiedzania strony internetowej w poszukiwaniu nowych technik masażu i zabiegów, które będą się pojawiać w mojej ofercie, a także informacji o aktualnościach i promocjach, które - mam nadzieję - skłonią Państwa do wizyty w gabinecie masażu Body-Med.

Poniżej znajdziecie Państwo zdjęcia dyplomów i certyfikatów potwierdzających moje wykształcenie i umiejętności w zawodzie masażysty: